Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Siłownik bramy dwuskrzydłowej - czyli wygoda wjazdu na posesję

Nowoczesne bramy do posesji znacznie ułatwiają wjazd na teren ogrodzony. Siłownik bramy dwuskrzydłowej działa szybko i sprawnie, co dla użytkownika oznacza wyjątkowy komfort. Jak wybrać właściwy model do swojej bramy?

Automatyka do bram wjazdowych

Siłownik bramy dwuskrzydłowej to tylko jeden z elementów, jaki tworzy automatykę do bram. Wraz z elementami sterującymi, odpowiada za sprawność jej działania. Rozwiązania tego typu to nie tylko wygoda, ale także kwestia bezpieczeństwa. Automatycznie otwierane bramy sprawdzają się zwłaszcza w dzielnicach o natężonym ruchu. Zatrzymanie się kierowcy, jak również mechaniczne otwieranie bramy mogłoby oznaczać niepotrzebne tamowanie ruchu drogowego. Wybierając odpowiednie elementy należy wiedzieć, że systemy automatyczne mogą mieć różne rozmiary, specyfikę działania oraz formę obsługi.

Idealny siłownik bramy dwuskrzydłowej

Bramy dwuskrzydłowe to idealne rozwiązanie przy równym terenie. Siłowniki najczęściej montuje się stosunkowo blisko zawiasów. W sklepie Beatum dostępne są modele, które podołają wszystkim obciążeniom, na jakie jest narażona automatyka bram. To nie tylko kwestia wagi skrzydła bramy, ale także uderzenie wiatru. Modele odpowiednio wzmocnione mają napęd schowany pod odporną na warunki atmosferyczne obudową. Najlepiej, gdy instalacja elektryczna jest ułożona w gruncie, dlatego o automatyce do bramy warto pomyśleć jeszcze przed ułożeniem nawierzchni. Dobrze jest zakup konkretnego urządzenia połączyć z wyborem bramy.

Jak powinien działać napęd?

Samohamowany siłownik bramy dwuskrzydłowej musi mieć możliwość elektronicznej regulacji siły. Dzięki temu łatwo zaprogramować, w którym miejscu brama powinna się zatrzymać i na jaki czas. Bardzo praktyczna jest funkcja furtki, czyli częściowego otwarcia bramy. Nowoczesne elementy zwykle posiadają tzw. fototest, czyli automatyczne sprawdzenie poprawności działania fotokomórek przed każdym ruchem bramy. Całość powinna się płynnie otwierać i zamykać. Przed wyborem sterownika warto postawić na model, który można obsługiwać przy pomocy dodatkowych zewnętrznych sygnałów sterujących. W praktyce oznacza to możliwość otwierania bramy także przed urządzenia mobilne.

Biorąc pod uwagę czynniki atmosferyczne, najlepiej wybierać taki sterownik, którego moc będzie wyższa niż zakładana. Dzięki temu silnik nie będzie musiał pracować na maksymalnych obrotach np. podczas silnych wiatrów. Takie rozwiązanie znacznie wpłynie na trwałość całego mechanizmu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl