Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Samodzielny montaż napędu bramy przesuwnej - czy to się opłaca?

Dom jednorodzinny wraz z posesją stanowi prawdziwe wyzwanie dla osób, które stawiają na samodzielność. Gospodarz, który lubi jak najwięcej prac wykonywać samodzielnie, może się także zabrać za montaż bramy przesuwnej. Pomysł jest kuszący, jednak przed jego wykonaniem warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Internetowi specjaliści

Jeszcze jakiś czas temu istniało wiele zawodów, nastawionych na konkretne, często wąskie usługi. Współcześnie sporo osób uważa, że to, co innym zajmowało lata nauki i zbierania doświadczeń, jest na wyciągnięcie ręki. Popularność internetowych poradników z jednej strony cieszy, ponieważ oznacza, że chcemy być kreatywni. Z drugiej jednak oznacza, że często zabieramy się za zadania, które powinni wykonać fachowcy. Montaż napędy bramy przesuwnej nie należy do najtrudniejszych zadań jak na przykład wykonanie instalacji. Jednak od jego poprawnego wykonania zależy komfort, jak również bezpieczeństwo domowników.

Montaż bramy przesuwnej nie dla każdego

Nowoczesne urządzenia sterujące znacznie ułatwiają codzienne życie. Bramy przesuwne lub skrzydłowe, wyposażone w napęd oznaczają duży komfort dla kierowcy. Inwestując w automatykę ze sklepu Beatum, warto jednak pamiętać, że są to urządzenia objęte gwarancją producenta. Jeśli zostaną niewłaściwie zamontowane, wiąże się to z utratą tego zabezpieczenia. Montaż, wykonany przez specjalistę nie należy do drogich usług. Kupując produkty w branżowym sklepie, dobrze jest więc poprosić o wsparcie techniczne dla użytkownika. O samodzielnym montażu może pomyśleć osoba, która ma choćby drobne doświadczenie z mechaniką i elektryką. Podejmując wyzwanie i działając zgodnie z instrukcją, można być dumnym z efektów swojej pracy.

Wady i zalety samodzielnego montażu

Decydując się na samodzielny montaż napędu bramy przesuwnej oszczędza się kilkaset złotych. Najczęściej samodzielną pracę wykonuje osoba, która nie miała styczności z takim zadaniem. Jest więc okazja do nauczenia się czegoś nowego. Samodzielny montaż można zrobić w dogodnym dla siebie terminie. Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko uszkodzenia sprzętu z braku doświadczenia. Nie stosując się do zaleceń producenta, łatwo stracić gwarancję na dobry, markowy sprzęt. Źle zamocowana automatyka jest niebezpieczna - trudniej zapanować nad ruchem bramy i siłą, z jaką działa napęd.

Samodzielny montaż bramy jest znacznie prostszy, gdy dobrze dobraliśmy wszystkie elementy automatyki. Jeśli jednak podczas pracy okazuje się, że wyzwanie nas przerasta, warto zwrócić się o pomoc do fachowca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl