Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Piloty do bram garażowych, czyli nowoczesność i wygoda użytkowania

Piloty do bram garażowych, czyli nowoczesność i wygoda użytkowania

Budownictwo jednorodzinne szybko adaptuje się do nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest stosowanie automatyki do bram wjazdowych i garażowych. Tego typu systemy stosuje się zarówno do elementów przesuwnych, jak i skrzydłowych. Piloty do bram garażowych powoli stają się więc standardem dla wielu użytkowników.

Automatyka do każdej bramy

Zazwyczaj przy posesji są dwie bramy, garażowa i wjazdowa. Warto obie wyposażyć w system napędowy, dzięki któremu nie ma potrzeby wychodzenia z samochodu podczas wyjazdu i wjazdu. Większość inwestorów stara się ogrodzić działkę budowlaną jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Już na tym etapie istnieje możliwość zastosowania zautomatyzowanej bramy wjazdowej. Cały napęd, jak również piloty do bram garażowych i wjazdowych można nabyć później, po zakończeniu wszystkich prac i postawieniu garażu. Nowoczesne rozwiązania, jak w sklepie Beatum, oznaczają nie tylko wygodę użytkowania, ale również bezpieczeństwo. Co więcej, łącząc poszczególne systemy automatyczne, można ograniczyć ilość osprzętu, zwłaszcza pilotów.

Dla kogo automat

Nowoczesna automatyka do bram to rozwiązanie, na które można się zdecydować w dowolnej chwili. Systemy instaluje się także do bram, założonych wcześniej i otwieranych do tej pory ręcznie. Kto powinien rozważyć taką opcję? Na pewno osoby, które często korzystają z samochodu. Piloty do bram garażowych i wjazdowych bardzo szybko staną się ulubionym gadżetem wszystkich domowych kierowców. To duże ułatwienie na przykład przy codziennym wyjeździe do pracy lub odwożeniu dziecka. Wygodę docenia się zwłaszcza zimą, gdy nie ma potrzeby uchylania drzwi samochodu na zewnątrz i wpuszczania chłodnego powietrza. Ręczny system zamykania nie dla wszystkich jest funkcjonalny.

Komfort obsługi

Bramą wjazdową lub garażową, która została wyposażona w napęd elektryczny, można sterować. Opcji jest kilka, stosuje się karty zbliżeniowe, klawiatury kodowane oraz piloty do bram garażowych, nazywane nadajnikami radiowymi. Urządzenia te wysyłają sygnał radiowy, który jest odbierany przez odbiornik fal z centrali. To ona umożliwia wybranie tryby, w jakim będzie działała brama. Popularny jest tryb automatyczny, w którym można nawet regulować czas zamykania bramy. Po jego upływie następuje zamknięcie wyjazdu. Drugi wariant to tryb "krok po kroku". Przy pomocy przycisku na pilocie, bramę można otwierać, zatrzymać oraz zamykać.

Zasięg pilotów obsługujących bramy jest różny i o ten szczegół warto dopytać przed zakupem. Może on być również uzależniony od warunków, w jakich urządzenie będzie pracować. Ewentualne zakłócenia mogą zmniejszyć zasięg działania.

Pilot do bramy garażowej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl