Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Pilot do bramy wjazdowej – co musisz wiedzieć i na co uważać?

Pilot do bramy wjazdowej – co musisz wiedzieć i na co uważać?

Pilot do bramy wjazdowej to niezwykle praktyczny sprzęt. Dzięki niemu obsługujesz system bez wychodzenia z samochodu. To oszczędność czasu, wysiłku i uniknięcie ewentualnego przemarznięcia. Warto wiedzieć jak dbać o urządzenie, żeby uniknąć ewentualnych awarii lub jego szybkiego wyeksploatowania. Jakie informacje są istotne?

Oryginał czy zamiennik pilota do bramy?

Choć cena zamienników może kusić, warto zdecydować się na oryginalne rozwiązanie. Tanie piloty do bramy wjazdowej są często nieatestowane, nie mają deklaracji zgodności i wymaganego w Unii Europejskiej oznaczenia CE. Zdarza się, że na nieoryginalnych produktach pojawia się znaczek łudząco podobny do właściwego znaku CE, który jest jednak skrótem od China Export. Piloty renomowanych producentów są względnie bezawaryjne i bezpieczne. Decydując się na takie rozwiązanie, masz też pewność gwarancji i serwisu.

Bateria

Średnia przewidywana żywotność baterii w oryginalnych pilotach do bramy wjazdowej to 2-3 lata. Przy wymianie baterii zwróć uwagę na jej jakość, która bezpośrednio przekłada się na sprawność i długość działania sprzętu. Na jej wydajność wpływa również temperatura. W zimie może istotnie spaść, szczególnie jeśli na cały dzień zostawisz sprzęt w wychłodzonym samochodzie. Upał również nie sprzyja bateriom. W nagrzanym pojeździe temperatura może wzrosnąć nawet do 70 stopni Celsjusza. Takie warunki wyraźnie przyspieszą ich starzenie.

Użytkowanie

Staraj się nie nosić urządzenia byle gdzie. Pilot do bramy wjazdowej w kieszeni lub damskiej torebce to nie najlepszy pomysł. Dlaczego? W takich warunkach sprzęt narażony jest na zagrażające czynniki, takie jak nacisk lub wypadnięcie. Przypadkowo wciskane przyciski mogą też znacznie obniżyć sprawność baterii. Im będzie ona słabsza, tym mniejsza moc emitowanego sygnału. W takich okolicznościach szybko może okazać się, że brama „reaguje” na pilota tylko z bardzo bliskiej odległości.

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci interesujących informacji i wiesz już jak dbać o pilota do bramy wjazdowej. Jak widzisz, sposób użytkowania sprzętu ma duże znaczenie dla jego sprawności. Jeśli oczekujesz długiego i bezawaryjnego działania, wybierz dobre urządzenie i zwróć uwagę na jego optymalne wykorzystanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl