Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Na co zwrócić uwagę wybierając automat do bramy?

Budując ogrodzenie dookoła domu należy równocześnie podjąć decyzję, dotyczącą bramy. Przy jej wyborze najczęściej decydujemy się na mechanizm, umożliwiający automatyczne otwieranie i zamykanie. Jaki automat do bramy będzie najbardziej odpowiedni?

Diabeł tkwi w szczegółach

Automat do bramy to bardzo wygodny sposób korzystania z wjazdu pod posesję. Nie ma potrzeby wychodzenia z samochodu, co kierowcy doceniają przede wszystkim przy kiepskiej pogodzie. Jeśli dom jest położony w ruchliwym miejscu, taka opcja jest także podyktowana względami bezpieczeństwa, ponieważ łatwiej włączyć się do ruchu drogowego. Przy doborze automatu do bramy warto dokładnie zgłębić temat. Oferta sklepu Beatum to wiele możliwości dla inwestorów. Chcąc dokonać trafnego wyboru, najlepiej dobrze sprecyzować nasze oczekiwania. Jednym z kluczowych czynników są zwyczaje domowników, dotyczące częstotliwości korzystania z bramy.

Automat do bramy rzadko i często otwieranej

Wspomniana częstotliwość otwierania bramy jest powiązana z żywotnością automatu. Warto wyliczyć tzw. średnią cykli otwarcia na dobę i poinformować o tym sprzedawcę. Inny mechanizm dobiera się do bramy, którą otwieramy rzadko, na przykład przy podmiejskiej działce. W takim przypadku wystarczy automat niższej klasy. Nieco inny model jest polecany osobom, które otwierają bramę kilka razy dziennie. Jeszcze inne rozwiązania stosuje się do bram, które zamontowano przy wspólnocie mieszkaniowej. Tutaj średnia ilość cykli na dobę może przekroczyć nawet 100. Automat musi być najwyższej klasy z dobrą pamięcią sterownika, czyli wartością, która podaje, ile pilotów urządzenie jest w stanie zapamiętać.

Szacunkowa waga bramy i funkcje automatu

Wybierając automat do bramy, powinniśmy oszacować jej wagę. Chodzi o to, aby wynik pasował do konkretnego przedziału wagowego. Inne rozwiązania stosuje się dla bram dwuskrzydłowych, bram garażowych lub przesuwnych. Przy bramach skrzydłowych dodatkowo ważne jest, czy brama jest pełna, czy przewiewna. W tym drugim przypadku automat będzie miał lżejsze zadanie do wykonania. Każde urządzenie ma swój zakres pracy. Warto zastanowić się, jaka funkcja sterownika będzie nam rzeczywiście potrzebna. Niektóre z nich jak funkcja elektrozamka mogą się okazać zupełnie zbędne. Inne, jak otwieranie z kluczyka w sytuacji braku prądu mogą okazać się przydatne.

Ceny automatów do bramy są bardzo różne, choć najczęściej odzwierciedlają jego klasę i jakość. Stawiając na konkretny model, najlepiej zasięgnąć opinii u sprzedawcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl