Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jakie elementy balustrad sprawią, że Twoje ogrodzenie będzie solidne, ale też estetyczne?

Budowa domu i planowanie otaczającego go ogrodu to bardzo wyczerpujące zajęcie. Dlatego dość często zapomina się tym, co domyka całość i tworzy zgrabną kompozycję. Mowa o ogrodzeniu, które pełni także bardzo ważną funkcję, zabezpieczając posesję przed intruzami. Sprawdź, jakie elementy balustrad warto wybrać, aby stworzyć wyjątkowe, stylowe ogrodzenie, zarówno w domu, jak i w firmie.

Daszki na słupki

Jednym z elementów ogrodzenia są słupki, które pozwalają utrzymać całość w pionie. To między nimi znajdują się balustrady, a także brama wjazdowa. Słupki stanowią taki element balustrad, który potrzebuje przysłowiowej kropki nad i. Mowa tu o daszkach, które nie tylko pełnią rolę dekoracyjną, lecz także zabezpieczają konstrukcję pionowych elementów. Te estetyczne wykończenia występują w wielu geometrycznych kształtach, takich jak kule, kwadraty lub okręgi, a wytwarza się je z surowej stali, którą można ocynkować lub pomalować. Wcześniej należy je jednak przytwierdzić spawając, nitując lub przykręcając do podstawy.

Kute elementy balustrad

Ogrodzenia wykorzystujące elementy kute są bardzo popularnym rozwiązaniem. Można wśród nich wyróżnić koszyki, groty i szpice, które wieńczą dzieło. To, które z nich wybierzesz, nada całości stosownego charakteru, dlatego warto zainwestować w te misternie wykonane kształty. W ten sposób możesz wyróżnić swoją posesję spośród innych otaczających ją ogrodzeń, dodatkowo decydując się na pomalowanie lub ocynkowanie drobnych elementów. Zwróć uwagę, że bez tego rodzaju wykończeń ogrodzenie nie prezentuje się zbyt okazale. Warto wspomnieć, że to także forma zabezpieczenia tralek przed szkodliwym działaniem wilgoci i innych czynników atmosferycznych.

Przekuwki, które ozdabiają balustradę

Nie tylko wykończenie ma znaczenie w przypadku ogrodzenia. Jednym z popularniejszych elementów balustrad są przekuwki, które zakłada się na poszczególne tralki. Ponieważ występują one w różnej wielkości kształtach, możesz dopasować odpowiednie do swojego ogrodzenia. Sprawdza się to szczególnie w przypadku prostych i równych tralek, gdzie montując co jakiś czas przekuwkę możesz przełamać schemat. Ten element wizualny stanowi też dodatkowe zabezpieczenie, uniemożliwiając przedostanie się intruzom przez szczeble Twojego ogrodzenia. Jeśli chcesz mieć bezpieczniejszy i bardziej okazały płot, to właśnie te elementy balustrad warto jeszcze wybrać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl