Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jaki siłownik do bramy jednoskrzydłowej? Przydatne wskazówki

Jaki siłownik do bramy jednoskrzydłowej? Przydatne wskazówki

Kluczowym aspektem sprawnego działania automatyki do bram jest wybór odpowiedniego napędu. Ta decyzja uzależniona jest od kilku czynników, wynikających z planowanego wykorzystania systemu. Jak wybrać siłownik do bramy jednoskrzydłowej? Na co zwrócić uwagę, żeby automatyka działała sprawnie i niezawodnie? Przedstawiamy kilka istotnych aspektów wyboru optymalnego rozwiązania.

1. Długość i struktura skrzydła do bramy

Kluczowy parametr, który musisz sprawdzić przed decyzją o konkretnym siłowniku do bramy jednoskrzydłowej. Każdy sprzęt ma określoną maksymalną długość skrzydła, które może obsługiwać. Zwróć uwagę również na wypełnienie bramy. Rozwiązania w pełni zabudowane będą bardzo podatne na wiatr. Silne podmuchy mogą doprowadzić nawet do połamania siłownika. W takim przypadku należy wybrać modele dłuższe i mocniejsze.

2. Ciężar skrzydła

W specyfikacji każdego siłownika do bramy jednoskrzydłowej znajdziesz informację o maksymalnym zalecanym obciążeniu. Dobrze dobrane rozwiązanie nie powinno pracować na granicy swoich możliwości. Zaleca się zachowanie około 25% zapasu względem parametrów z dokumentacji technicznej. Zastosowanie tej zasady znacznie wydłuży żywotność sprzętu.

3. Intensywność użytkowania

To bardzo istotny parametr wyboru siłownika do bramy jednoskrzydłowej. W zależności od intensywności użytkowania pracę automatyki dzieli się na dwie kategorie – przydomową i intensywną. Intensywne użytkowanie to takie, które przekracza 50 cykli (otwarcia i zamknięcia) dziennie. Przeciążenie systemu spowoduje jego szybkie zużycie.

4. Odległość zawiasu od krawędzi słupka

To wymiar o kluczowym znaczeniu przy wyborze odpowiedniego siłownika do bramy jednoskrzydłowej. Optymalne dopasowanie wpływa na szereg kwestii związanych z montażem i użytkowaniem bramy.

5. Montaż siłownika do bramy jednoskrzydłowej

Siłownik do bramy jednoskrzydłowej należy dobrać na podstawie pozostałych elementów konstrukcji, między innymi przekroju słupków. Przy niektórych typach ogrodzeń montaż odpowiedniego systemu może okazać się trudny lub niemożliwy. W takiej sytuacji warto przemyśleć na przykład wybór siłownika podziemnego.

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci cennych wskazówek i wiesz już, jak wybrać siłownik do bramy jednoskrzydłowej. Od optymalnego dopasowania sprzętu zależy sprawność i bezawaryjność jego działania. Jeśli szukasz rozwiązań tego typu, sprawdź propozycje Beatum.

Brama skrzydłowa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl