Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jaki napęd do bramy uchylnej usprawni jej codzienne użytkowanie?

Automatyczny system otwierania i zamykania bramy wjazdowej staje się powoli standardem. Nie ma potrzeby opuszczania pojazdu po to, aby móc włączyć się do ruchu na drodze lub z niej zjechać. Wybierając napęd do bramy uchylnej, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Automatyka do bram skrzydłowych

Bramy uchylne, czyli skrzydłowe najczęściej stawia się przy posesjach, które mają stosunkowo dużą przestrzeń. Ich otwarte skrzydło lub skrzydła nie przeszkadza w użytkowaniu posesji. Zastanawiając się jaki napęd do bramy uchylnej będzie odpowiedni, w pierwszej kolejności należy poznać parametry techniczne konkretnego produktu. W sklepie Beatum karta katalogowa każdego urządzenia posiada dokładne informacje producenta. Licząc na bezawaryjną pracę sterowników, nie powinno się przekraczać żadnego z podanych parametrów. W wariancie idealnym najlepiej jest kupować bramę wraz z napędem - wówczas sprzedawca nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniego mechanizmu.

Szerokość skrzydła i walka z wiatrem

Na co liczy użytkownik napędu do bramy uchylnej? Przede wszystkim na wygodę, oszczędność czasu, płynne działanie i bezawaryjność, bez względu na warunki atmosferyczne. Ważna jest przede wszystkim długość skrzydła, którą należy wymierzyć. Warto pochylić się także nad rodzajem wypełnienia konstrukcji skrzydła. W pełni zabudowane mogą być podatne na silne podmuchy wiatru. Jego siła przenosi się w takiej sytuacji na korpus siłownika. Jeśli ten będzie zbyt słaby, może się połamać. To właśnie dlatego specjaliści doradzają, aby wybierać automaty z lekkim zapasem do bram o około 20 proc. "bardziej wymagających". Taki zabieg przedłuży żywotność elementów przekładni siłownika.

Jaki napęd do bramy uchylnej wybrać?

Do użytku domowego zazwyczaj poleca się napęd śrubowy, który można nabyć w rozsądnej cenie. Przy odpowiednim doborze mechanizm działa praktycznie bezawaryjnie. Takie rozwiązanie wybierają inwestorzy, którzy mają bramy skrzydłowe, osadzone na wąskich słupkach (do około 38 cm). W tym wariancie brama otwiera się do wewnątrz. Do szerszych elementów najlepiej postawić na siłownik z łamanym ramieniem. Doskonale współpracuje z mechanizmem bramy, która otwiera się na zewnątrz. Wybierając napęd, warto wziąć pod uwagę intensywność użytkowania bramy. Do bram intensywnie eksploatowanych najlepiej dobrać produkty najlepsze.

Montaż napędu ma kluczowe znaczenie dla jego sprawnego funkcjonowania. Samodzielny montaż musi być przemyślaną decyzją. W przypadku uszkodzenia któregoś z elementów można utracić gwarancję producenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl