Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jaki napęd do bramy przesuwnej będzie odpowiednim wyborem?

Jaki napęd do bramy przesuwnej będzie odpowiednim wyborem?

Jaki napęd do bramy przesuwnej będzie odpowiednim wyborem?

Brama otwierana za pomocą jednego tylko przycisku to komfort, który doceniasz szczególnie wtedy, gdy za oknem panują wyjątkowo niskie temperatury lub bezustannie pada deszcz. Jeśli stoisz przed pytaniem, jaki napęd do bramy wybrać, poznaj wskazówki, które przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Odpowiednio wybrany napęd zapewni płynne otwieranie się bramy, jej bezawaryjną pracę oraz zdecyduje o Twoim codziennym komforcie.

 

Prawidłowy wybór

Wybór siłownika do bramy przesuwnej wydaje się być niezwykle prosty. Problem pojawia się w momencie, kiedy zdajemy sobie sprawę, że jego zakup zdecydowanie różni się od zakupu uniwersalnej ładowarki do telefonu i wymaga odpowiedniej ilości czasu i przede wszystkim – wiedzy. Zatem, jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać i jak wybrać go mądrze, by cieszyć się jej funkcjonalnością przez długi czas?

Zwróć szczególną uwagę na … bramę! Niezwykle ważny jest jej ciężar. Producenci siłowników bardzo często określają, jaki maksymalny ciężar bramy jest w stanie unieść proponowany przez nich napęd. Ciężar bramy jest jednym z najważniejszych kryteriów, którymi powinieneś kierować się, wybierając odpowiedni napęd do bramy przesuwnej. Kolejne to długość i konstrukcja bramy. Materiał, z jakiego została wykonana, ma ogromne znaczenie i z pewnością będzie miał on wpływ na wybór odpowiedniego siłownika. Stan techniczny bramy również nie jest bez znaczenia, przeciwnie, jeśli sposób działania wykazuje jakieś nieprawidłowości, mogą się one przełożyć na sposób działania napędu. Chcąc określić, jaki napęd do bramy powinieneś ostatecznie wybrać, zastanów się również, jak często będzie ona użytkowana. Możesz zdecydować się na dostępne modele przeznaczone do użytku domowego lub przemysłowego.

 

Montaż

Kiedy podejmiesz decyzję i wybierzesz odpowiedni napęd do bramy przesuwnej, staniesz przed koniecznością jego montażu. Jeśli nie masz doświadczenia w tej kwestii, nie rozpoczynaj prac samodzielnie. Warto zdecydować się na usługi fachowca, dzięki temu nie uszkodzisz mechanizmu i utrzymasz warunki gwarancji. Lubisz majsterkować i radzisz sobie z podobnymi zadaniami? Możesz przystąpić do pracy! Wcześniej warto jednak sprawdzić, czy brama, obsługiwana manualnie działa płynnie i bez zarzutów, jeśli pojawią się problemy, przed montażem należy przeprowadzić odpowiednie naprawy. Pytanie, jaki napęd do bramy wybrać, nie było ostatnim pytaniem podczas wyboru i montażu siłownika – teraz czeka Cię decyzja, na którą stronę ma otwierać się brama. Odpowiedź na to pytanie nie powinna Ci sprawić żadnego problemu. Dokończ montaż, szczególną uwagę zwracając na mocowanie zębatki i ciesz się innowacyjnym rozwiązaniem w Twoim domu!

ALFA 414 do bramy skrzydłowej KVN.M20 do bramy garażowej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl