Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jaka listwa zębata do bramy, metalowa czy nylonowa?

Automatyka bramy przesuwnej składa się z kilku elementów. Jednym z nich jest listwa zębata do bramy. Wygodę i swobodę użytkowania całego mechanizmu zapewniają zarówno listwy metalowe, jak i nylonowe. Na czym polega różnica pomiędzy nimi?

Sprawna przydomowa automatyka

Listwa zębata do bramy to element, bez którego trudno sobie wyobrazić właściwe funkcjonowanie wjazdu na posesję. Dzięki niej brama przesuwna szybko się otwiera, ułatwiając wjazd samochodu. Prawidłowy ruch w obie strony jest uzależniony od całego mechanizmu, jednak rodzaj listwy również ma znaczenie. Listwy do siłowników wykonuje się z metalu lub tworzywa, które ma w sobie elementy metalowe. Oba rozwiązania są skuteczne, choć inwestorzy dzielą się na zwolenników jednego lub drugiego modelu. Metal i tworzywo są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Listwy są dostępne w wygodnych do montażu odcinkach, których długość można docinać do indywidualnych potrzeb.

Mechanizm otwierania bramy przesuwnej

Bramy przesuwne w przeciwieństwie do uchylnych nie potrzebują dodatkowej przestrzeni do otwierania. Skrzydło bramy pracuje na specjalnych rolkach, przesuwając się wzdłuż linii ogrodzenia. Takie rozwiązanie jest popularne zarówno przy prywatnych posesjach, jak i w ogrodzeniach różnego rodzaju firm. Bramy przesuwne można otwierać automatycznie lub ręcznie. Pierwsza opcja jest wygodniejsza, przy czym napęd dobiera się pod względem parametrów konkretnej bramy, jej wielkości i częstotliwości otwierania. Listwa zębata do bramy w tym mechanizmie zapewnia płynną i cichą pracę. Można ją nabyć w sklepie Beatum, także w wersji z dodatkowym ocynkowaniem.

Listwa zębata do bramy średniej i ciężkiej

Do wygodnej i prostej obsługi napędów potrzebne są idealnie dopasowane elementy. Listwa zębata musi być wytrzymała i odporna na działanie korozji. W zależności od modelu produkuje się je z niezawodnego nylonu z rdzeniem stalowym, który usztywnia konstrukcję, lub ocynkowanego metalu. Listwa stalowa jest doskonała do bram masywnych, ciężkich. Bywa jednak, że w połączeniu z kołem zębatym może nieco głośniej pracować. Listwa z tworzywa dobrze współpracuje ze średnimi napędami, zamontowanymi na lżejszych bramach. Pracuje bardzo cicho, jest też łatwa do montażu. Przy większych mrozach koło zębate może jednak nieco do niej przymarzać.

Wybór odpowiedniej listwy, jak również materiału, z jakiego jest wykonana, warto uzgodnić z fachowcami, którzy zajmują się montażem automatyki do bram.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl