Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak wybrać mechanizm do bramy przesuwnej?

Jak wybrać mechanizm do bramy przesuwnej?

Brama przesuwna zapewnia duży komfort użytkowania i oszczędność czasu. Dzięki niej nie musisz wychodzić z samochodu, żeby wjechać lub wyjechać z posesji. Kluczowym aspektem niezawodności rozwiązania jest dopasowanie odpowiedniej automatyki. Jak wybrać mechanizm do bramy przesuwnej? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Określ dzienną częstotliwość

Pierwszym czynnikiem odpowiedniego dopasowania mechanizmu do bramy przesuwnej jest określenie dziennej częstotliwości użytkowania bramy. Jeżeli wystarczy Ci mniej niż 50 cykli na dobę, możesz skorzystać z siłownika do pracy przydomowej. Jeśli oczekujesz, że mechanizm obsłuży powyżej 50 cykli na dobę, będziesz potrzebować siłownika do pracy przemysłowej. Częstotliwość działania to bardzo ważny aspekt wyboru mechanizmu. Zbyt obciążony sprzęt przydomowy może się szybko zepsuć.

Sprawdź ciężar i rozmiar bramy

Każdy mechanizm do bramy przesuwnej ma swoje specyficzne parametry, w tym maksymalną wagę obsługiwanej bramy. W trakcie wyboru mocy mechanizmu zaleca się zachowanie zapasu wielkości około 30% – 40%. To ważne, żeby automatyka nie działała na granicy swoich możliwości. Pracę napędu dodatkowo obciążają warunki atmosferyczne, na przykład silne mrozy. Istotnym aspektem jest również długość bramy. Tę informację również znajdziesz w specyfikacji napędu.

Wybierz listwę zębatą

Listwa jest niezbędnym elementem do pracy mechanizmu bramy przesuwnej. Na rynku możesz spotkać listwy wykonane z tworzywa sztucznego i listwy metalowe. Jeśli Twoja brama nie przekracza 400 kilogramów, możesz zdecydować się na tworzywo sztuczne. To rozwiązanie jest ciche i bardziej przyjazne dla napędu. Jeżeli posiadasz bramę powyżej 400 kilogramów, konieczne będzie zastosowanie listwy metalowej.

Określ pożądane funkcje

Mechanizm bramy przesuwnej ma przede wszystkim spełniać Twoje wymagania. Zastanów się, czy zależy Ci na funkcji zwalniania przy końcach manewrów lub regulacji prędkości. Część napędów posiada tryb energooszczędny. Warta uwagi wydaje się również funkcja amperometryczna, która wykrywa przeszkody.

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci cennych informacji i wiesz już jak wybrać mechanizm do bramy przesuwnej. Pamiętaj, żeby dobrać automatykę do wymienionych wyżej parametrów – od tego zależy trwałość i niezawodność systemu. Oczywiście nie musisz studiować specyfikacji samodzielnie. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru optymalnego rozwiązania – zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl