Producenci
Lokalizacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Blokada parkingowa na pilota jako sposób na zarządzanie miejscem parkingowym

Twoje miejsce parkingowe jest ciągle zajęte? Istnieją sposoby na skuteczne rozwiązanie tego problemu. Blokada parkingowa na pilota to gwarancja, że stanowisko postojowe nie zostanie zajęte przez osoby postronne. Można ją stosować na terenie przydomowym lub firmowym. Dlaczego warto po nią sięgać?

Oszczędność miejsca i czasu

Liczba samochodów, poruszających się po ulicach stale rośnie. Niestety, ilość miejsc parkingowych, dostępnych w przestrzeni publicznej nie nadąża za tymi zmianami. Blokada parkingowa na pilota to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie trudno wywalczyć o miejsce dla swojego samochodu. Można ją spotkać na osiedlach mieszkaniowych, w garażach podziemnych, przy posesjach, pensjonatach, a nawet sklepach. Bywają stawiane jako rezerwacja miejsca dla stałego klienta. Dzięki blokadzie z konkretnej przestrzeni korzysta tylko osoba, która posiada pilot, uruchamiający mechanizm. W sklepie Beatum można nabyć automatyczne blokady parkingowe, idealne nawet do intensywnego użytkowania.

Blokada parkingowa na pilota a przepisy drogowe

Urządzenie, dzięki któremu mamy zapewnione miejsce parkingowe, nie może być postawione samowolnie. Przy stałej rezerwacji zgody musi udzielić właściciel terenu. Blokada może być jednak usunięta wtedy, gdy stanowi przeszkodę dla służb miejskich, np. karetki pogotowia. Nie można jej stawiać na drogach nawet wtedy, gdy są one częścią prywatnego terenu. Stawiając blokadę na terenie, należącym do miasta, należy uzyskać zezwolenie z gminy. Kupując mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej, można się zwrócić z prośbą o postawienie zapory parkingowej. Najłatwiejszą sytuację ma właściciel terenu, na którym znajduje się parking. Może on bez przeszkód postawić na nim blokadę.

Jak działa blokada parkingowa?

Urządzenia takie, jak blokada parkingowa na pilota oznaczają wyjątkową wygodę podczas wjeżdżania na parking lub też opuszczania go. Nie ma konieczności ręcznego przesuwania mechanizmu. Opuszczając parking pilotem, unosi się blokadę. Zaraz potem wystarczy wybrać opcję blokowania. Blokady łatwo się montuje i demontuje. Zapory są odporne na warunki atmosferyczne, nie szkodzi im więc stosowanie także zimą. Charakterystyczne, mocne kolory, jakich używają producenci, sprawiają, że trudno przeoczyć ten praktyczny detal nawet po zmierzchu.

Z blokad parkingowych coraz częściej korzystają także służby miejskie. Dzięki temu mają zapewnione miejsce, gdzie swobodnie zatrzyma się dostawca, kurier lub inny pojazd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl